شنبه     03/فروردين/1398 

به گزارش روابط عمومی مدیریت جهادکشاورزی شهرستان سرایان ، درتاریخ 13آذر ماه سال جاری ، به­منظور افزایش توانمندسازی و ارتقاء سطح دانش و  مهارت پسته کاران شهرستان سرایان و کارشناسان مروج پهنه مدیریت جهادکشاورزی سرایان و ناظرین دوره آموزشی با عنوان مدیریت باغات پسته  در محل مدیریت جهادکشاورزی شهرستان سرایان با حضور آقای دکتر حکم آبادی  برگزار گردید.

دراین دوره آموزشی فراگیران موضوعاتی همچون دلایل پایین بودن عملکرد تولید پسته وروش­های افزایش آن، عملیات احداث باغات پسته ، اصلاح بافت وشوری خاک، انتخاب کشت ارقام مناسب پسته ، مدیریت آب، تغذیه و نحوه مبارزه با آفات وبیماری­های درخت پسته را آموزش دیدند.

 با گذشت کمتر از یک هفته از سفر وزیر جهاد کشاورزی به استان و سرایان، قول مهندس «حجتی» در زمینه حضور معاونان وزیر به منظور بررسی طرح ها و پروژه های آب و خاک عملی شد و مهندس «زارع» مشاور وزیر در امور آب و خاک به منظور بررسی طرح ها و پروژه های آب و خاک به سرایان سفر کرد و نشستی با مدیر جهاد کشاورزی شهرستان و مدیران مرتبط استانی داشت.

مدیر جهاد کشاورزی سرایان در جلسه بررسی پروژه های آب و خاک این شهرستان که با حضور معاون وزیر جهاد کشاورزی برگزار شد، با اشاره به این که در زمینه اجرای طرح تعادل بخشی، کنتورگذاری چاه موتورها انجام شده است، گفت: دشت هایی مانند دشت سرایان در ردیف های اعتباری باید به طور ویژه دیده شود و انتظار این است پروژه هایی مانند اجرای خطوط انتقال آب با لوله، سامانه های نوین آبیاری به ویژه طرح های آبیاری کم فشار در شهرستان، ردیف اعتباری آن تقویت شود تا با اجرای سامانه های نوین آبیاری، هدررفت آب به حداقل برسد و افزایش بهره وری و راندمان آب را داشته باشیم و این خود کمک بسیاری به کشاورزان منطقه می شود تا کمبود آب کمتر حس شود.


مهندس «سلیمانی» افزود: در حوزه آب و خاک جهاد کشاورزی، فعالیت های بسیار ارزشمندی در سرایان انجام شده و استقبال کشاورزان از سامانه های نوین آبیاری بسیار خوب بوده است.
 از مصوبه های این جلسه می توان به پیگیری اعتبارات از محل صندوق توسعه ملی برای اجرای طرح های انتقال آب با لوله، سامانه های نوین آبیاری، آموزش بهره برداران و نظارت بر بهره برداری سامانه های نوین آبیاری اشاره کرد. همچنین در پایان از موتور پمپ اثنی عشر بقالی بازدید شد که در این موتور پمپ؛ 70 هکتار آبیاری کم فشار و دو هزار متر جاده دسترسی به مزارع اجرا شده است.به گزارش روابط عمومی مدیریت جهادکشاورزی شهرستان سرایان، مدیر جهادکشاورزی سرایان، معاون توسعه مدیریت و منابع، نماینده ولی در مدیریت جهادکشاورزی، رئیس اداره امور ایثارگران ، رئیس اداره آموزش عقیدتی در آستانه برگزاری کنگره 2000 شهید استان خراسان جنوبی با خانواده شهدای جهادگر شهرستان سرایان خانواده شهید ایاز، شهید عصمتی، شهید حقدادی و شهید احمدی آشتیوانی دیدار و از خانواده آنها تجلیل شد.به گزارش روابط عمومی مدیریت جهادکشاورزی سرایان، مهندس سلیمانی مدیر جهادکشاورزی از مرکز آیسک بازدید نمود. در این بازدید مهندس سلیمانی ضمن عرض خداقوت به همکاران از نزدیک در جریان مسائل و مشکلات بخش آیسک قرار گرفت و برای حل مشکلات به بحث و گفتگو با همکاران پرداختند. 

سلیمانی مراکز را خط مقدم خدمت در بخش کشاورزی دانست و عنوان نمود : تلاش همکاران مستقر در مراکز ستودنی است زیرا با وجود مشکلات و تنگناها به بهترین وجه و با تلاش مضاعف مشغول به خدمت می باشند و خواستار این شد که اهم برنامه ها و طرح های بخش خود را به صورت برنامه های کوتاه مدت، میان مدت و دراز مدت و شیوه اجرایی آن را در اسرع وقت اعلام نمایند.بازدید امروز49
بازدید دیروز134
بازدید هفته566
بازدید کل47219