به گزارش روابط عمومی مدیریت جهادکشاورزی شهرستان سرایان، به مناسبت ایام الله دهه فجر مراسم افتتاحیه نمایشگاه دستاوردهای زنان روستایی و عشایری و جشنواره پخت غذای محلی با همکاری صندوق خرد زنان روستای مصعبی برگزار شد. 

صفایی در آیین افتتاحیه نمایشگاه دستاوردهای زنان روستایی ضمن تشکر از همت والای بانوان روستایی و عشایری از سرکار خانم افقهی مدیرعامل صندوق خرد اعتبارات زنان روستای مصعبی که در سی و چهارمین دوره انتخاب نمونه های ملی بخش کشاورزی موفق به کسب نمونه ملی گردید تشکر کرد. 

وی این موفقیت را افتخاری برای کلیه اعضای صندوق، اهالی روستای مصعبی و شهرستان سرایان بیان کرد. 

وی بیان نمود: راه اندازی صندوق های خرد زنان روستایی باعث ایجاد زمینه مناسب برای مشارکت زنان، ارتقای مهارت های فردی و اجتماعی زنان روستایی از طریق برنامه های آموزشی و با پرداخت تسهیلات زمینه اشتغال متناسب را فراهم می کند. 



مدیر جهاد کشاورزی شهرستان سرایان از بهره برداری ۵۷ پروژه شاخص بخش کشاورزی به ارزش ۲۶ میلیارد و ۶۶۲ میلیون ریال در ایام الله دهه مبارک فجر امسال خبر داد.

به گزارش روابط عمومی مدیریت جهادکشاورزی شهرستان سرایان؛ محمدرضا صفایی ، با بیان اینکه این پروژه‌ها در بخش آب و خاک، بهبود تولیدات دامی و باغبانی است، اظهار داشت: این طرح‌ها شامل سامانه‌های نوین آبیاری، احداث استخر، احیا و مرمت قنوات و خط انتقال، پرورش زنبور عسل، پرورش گاو شیری و کشت زعفران است.

وی گفت: برای اجرای این طرح‌ها اعتباری بالغ بر ۲۶ میلیارد و ۶۶۲ میلیون ریال هزینه شده است که از این مبلغ ۷ میلیارد و ۴۵۶ میلیون ریال از محل اعتبارات دولتی، ۱۵ میلیارد و ۵۹۶ میلیون ریال از محل تسهیلات بانکی و مبلغ ۳ میلیارد و ۶۱۰ میلیون ریال سهم خودیاری کشاورزان است که به این پروژه‌ها اختصاص یافته است.

وی افزود: در چهل و یکمین فجر پیروزی انقلاب اسلامی و با شعار رونق تولیدات کشاورزی، امنیت غذایی جامعه با بهره برداری از این طرح‌ها هزار و ۷۶۸ نفر از مزایای آنها بهره مند می‌شوند.

وی تعداد اشتغال مستقیم این طرح‌ها را ۴۵ نفر و تثبیت اشتغال را ۱۸۸ نفر اعلام کرد.

صفایی، بهره برداری از ۹ پروژه آبیاری کم فشار و تحت فشار به مساحت ۲.۶۵ هکتار، دو پروژه احداث استخر دومنظوره کشاورزی به حجم چهار هزار و ۴۰۰ مترمکعب، ۲ پروژه احیا، مرمت و خط انتقال قنات به طول هزار و ۲۵۰ متر، ۱ واحد پروژه پرورش گاو شیری با ظرفیت ۲۵ رأس، یک واحد پرورش زنبور عسل با ظرفیت ۱۰۰ کلنی و کشت زعفران در سطح ۵۵.۲۳ هکتار را از جمله پروژه‌های شاخص قابل افتتاح در ایام الله دهه فجر ۱۳۹۸ عنوان کرد.

وی به پروژه احیا، مرمت، لایروبی و خط انتقال قنات روستای بسطاق اشاره کرد و ادامه داد: این پروژه با حجم ۹۵۰ متر طول که ۶۰۰ متر خط انتقال و ۳۵۰ متر احیا و مرمت قنات روستای بسطاق است.

به گفته وی اعتبار هزینه شده در این پروژه یک میلیارد و ۴۰۰ میلیون ریال است که یک میلیارد و ۲۰۰ میلیون ریال اعتبارات دولتی از محل اعتبارات ملی سال ۱۳۹۶ است و ۲۰۰ میلیون ریال خودیاری بهره برداران است.

وی با بیان اینکه با بهره برداری از این پروژه تعداد ۱۲۰ خانوار از مزایای آن بهره مند خواهند شد، تصریح کرد: قنات روستای بسطاق به طول ۱۲ کیلومتر دومین قنات بزرگ شهرستان است که دارای ۳۵۰ میله چاه و با دبی متوسط ۸ لیتر سطح زیر کشتی در حدود ۱۵۰ هکتار را به خود اختصاص داده است.

وی با اشاره به پروژه آبیاری کم فشار موتور پمپ رضائیه سه قلعه گفت: این پروژه به مساحت ۲۱ هکتار است که اعتبار هزینه شده در این پروژه یک میلیارد و ۷۷۱ میلیون ریال بوده است.



به گزارش روابط عمومی مدیریت جهادکشاورزی شهرستان سرایان، در مورخ 1398/11/14 مصادف با سومین روز از ایام الله دهه مبارک فجر جلسه ستاد انتخاب تولید کنندگان برتر بخش کشاورزی شهرستان سرایان در سال ۹۸ به ریاست صفایی مدیرجهاد کشاورزی شهرستان، ادارات دامپزشکی، تعاون روستایی و مسئولین واحدهای مدیریت جهاد کشاورزی و روسای جهاد کشاورزی آیسک و سه قلعه برگزار شد.


در این جلسه صفایی مدیر جهاد کشاورزی سرایان ضمن تاکید براهمیت انتخاب نمونه های بخش کشاورزی شهرستان در خصوص نحوه انتخاب نمونه ها مطالبی را بیان کرد و گفت: دونفر از تولید کنندگان بخش کشاورزی این شهرستان به عنوان نمونه ملی انتخاب شدند که جای بسی تقدیر و تشکر از مجموعه همکاران به خصوص ترویج را دارد.
وی تصریح کرد: انتظار می رود در سال جاری نیز با توجه به عملکرد  کشاورزان در تولیدات بخش کشاورزی ، در معرفی افراد واجد شرایط جهت نمونه استانی و کشوری اهتمام لازم صورت گیرد.
.

 



به گزارش روابط عمومی مدیریت جهادکشاورزی شهرستان سرایان، سه شنبه 1398/11/15 در چهارمین روز از ایام الله دهه فجر برنامه های دهه فجر، رییس سازمان جهاد کشاورزی استان خراسان جنوبی، مدیر جهادکشاورزی شهرستان سرایان و هیئت همراه دیدار صمیمانه ای را با اعضای شورای اسلامی شهر آیسک و پرسنل مرکز جهاد کشاورزی آیسک داشتند.

در این نشست صمیمی مسائل و مشکلات بخش ایسک از سود بالای تسهیلات بانکی در بخش کشاورزی، مشکلات پرداخت وجه شیر از سوی کارخانجات شیر، مجتمع های دامپروری مربوط به شهر آیسک و روستاهای آن مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

غلامرضا قوسی در این دیدار گفت: برای حل مشکلات دامداران باید تعاونی ها فعال شود و برای انجام این مهم به سراغ تعاونی ها بروییم و با بررسی مشکل آنها مشکل دامداران مرتفع شود.

رییس سازمان جهادکشاورزی خراسان جنوبی افزود: ساماندهی شرکتها باید در دستور کار قرار گیرد و با وقت گذاشتن انجام و شرکتها احیا شود.

 



به گزارش روابط عمومی مدیریت جهادکشاورزی شهرستان سرایان، در دومین روز از ایام الله دهه فجر مورخ 1398/11/13 ساعت 9 صبح گردهمایی علمی آموزشی مددکاران ترویجی و تسهیلگران زن روستایی در سالن جلسات جهاد آیسک برگزار گردید . 

مدیر جهاد کشاورزی در این گردهمایی ضمن خوش آمدگویی به مدعوین بیان نمودند انتقال یافته ها باید از طریق مددکاران و تسهیلگران به کشاورزان انجام گیرد که این مستلزم ارتباط بیشتر مددکاران و تسهیلگران با کارشناسان جهادکشاورزی است . 

 مهندس مصطفایی در این گردهمایی بیان نمودند: مددکاران ترویجی از نظر افزایش آگاهی کشاورزان  در زمینه ثبت و بروزرسانی اطلاعات بهره برداران در سامانه جامع پهنه بندی کشاورزی نقش موثری می توانند ایفا کنند.

مهندس مصطفایی در خصوص مهارت های یک ارتباط مناسب توضیحاتی ارائه دادند وی در ادامه در خصوص تکنیک های تسهیلگری شامل تکنیک داستان سرایی، تکنیک درخت مشکل - درخت هدف، تکنیک استخوان ماهی و تکنیک 5 w توضیحاتی را ارائه نمودند. 

در ادامه  مهندس نعمتی در خصوص الزام بیمه محصولات کشاورزی برای حمایت از تولیدکننده ها توضیحاتی را بیان نمودند. 

در این جلسه مهندس بردبار در خصوص پلاک گذاری تراکتور، تسهیلات خط اعتباری مکانیزاسیون و سوخت ماشین آلات کشاورزی  و مهندس منوری در خصوص هویت گذاری دام توضیحاتی را بیان نمودند. 

 



بازدید امروز67
بازدید دیروز190
بازدید هفته740
بازدید کل96309