fبه گزارش روابط عمومی مدیریت جهادکشاورزی؛ مدیر جهادکشاورزی شهرستان سرایان گفت: اولین دوره تکثیر و پرورش زالوی طبی در شهرستان توسط اساتید مجرب مدت به مدت یک روز برگزار گردید. در این دوره آموزشی تعداد 35 نفر فراگیر تحت آموزش قرار گرفتند .

مهندس صفایی گفت:  هدف از برگزاری این دوره آشنایی با افراد علاقه مند و متقاضیان پرورش زالو و زالو درمانی و بالابردن سطح دانش و آگاهی متقاضیان در خصوص این حرفه بود.

 وی افزود در این دوره آموزشی متقاضیان تاریخچه پرورش زالو، فیزیولوژی زالو، روش های کسب و کار از طریق زالو و زالو درمانی، اهمیت و فواید درمانی، نحوه راه اندازی فارم تکثیر و پرورش زالو، بررسی عوامل محیطی، تغذیه، بیماریها و روشهای پیشگیری از آن ، بازاریابی و فروش آن را فراگرفتند.    

گفتنی است به شرکت کنندگان در این دوره گواهی رسمی و معتبر اعطا خواهد شد.

زالوی طبی یک جاندار کوچک و پرفایده از منظر درمانی و اقتصادی است و پرورش زالو به خاطر تقاضای روزافزون آن در ایران و جهان رو به گسترش است و در درمان بیماریهایی مانند بیماریهای پوستی ، چشمی ، قلبی و عروق ، واریس ، رماتیسم مفصلی و همچنین کوفتگی های جسمی کاربرد دارد. زالو در واقع به عنوان یک ابزار پزشکی یک بار مصرف اعلام گردیده است.