مراسم تکریم و معارفه رئیس اداره امور عشایر شهرستان سرایان با حضور حسینی معاون اداره کل امور عشایر استان خراسان جنوبی،سلیمانی مدیر جهادکشاورزی شهرستان و جمعی دیگر از مسئولان شهرستان برگزار شد.

در این مراسم ضمن تقدیر از زحمات ناظران رئیس سابق اداره عشایر ،سعید مظفری به عنوان سرپرست  اداره امور عشاير شهرستان سرایان منصوب شد.

سلیمانی مدیر جهادکشاورزی شهرستان سرایان،اداره عشایر شهرستان را يكی از اداره های فعال در ارائه خدمات مطلوب به عشاير شهرستان عنوان کرد و گفت:عشایر بدون هیچ چشم‌ داشتی و با کمترین امکانات اما با تلاش خستگی‌ ناپذیر بسیاری از نیازهای جامعه از جمله مواد لبنی و پروتئینی را مرتفع می‌کنند و لازم است توجه و حمایت‌های بیشتری از این قشر انجام شود .

حسینی با بیان اینکه عشایر ۱۳ درصد جمعیت استان را به خود اختصاص داده اند و عشایر ما مطالبه گر نیستند،افزود:لازم است که میز خدمت نزدیک چادرهای عشایری تعریف شود و حوزه عشایری نیز باید مطالبه گر حق و حقوق عشایر باشد و مسئولان مکلف هستند در این خصوص گام های بیشتری بردارند . 

وی بیان کرد:داشتن نیت الهی برای خدمت و حل مشکل مردم ،داشتن روحیه جهادی و ریسک پذیری از الزامات یک مسئول است.

معاون اداره کل امور عشایر استان خراسان جنوبی در پایان از زحمات مهندس ناظران كه در طول مدت ۴ سال تصدی اداره امور عشاير شهرستان سرایان را بر عهده داشت تشكر و مظفری  را به عنوان سرپرست اداره امور عشایر سرایان جدید معرفی کرد.