به گزارش روابط عمومی مدیریت جهادکشاورزی شهرستان سرایان، در دومین روز از ایام الله دهه فجر مورخ 1398/11/13 ساعت 9 صبح گردهمایی علمی آموزشی مددکاران ترویجی و تسهیلگران زن روستایی در سالن جلسات جهاد آیسک برگزار گردید . 

مدیر جهاد کشاورزی در این گردهمایی ضمن خوش آمدگویی به مدعوین بیان نمودند انتقال یافته ها باید از طریق مددکاران و تسهیلگران به کشاورزان انجام گیرد که این مستلزم ارتباط بیشتر مددکاران و تسهیلگران با کارشناسان جهادکشاورزی است . 

 مهندس مصطفایی در این گردهمایی بیان نمودند: مددکاران ترویجی از نظر افزایش آگاهی کشاورزان  در زمینه ثبت و بروزرسانی اطلاعات بهره برداران در سامانه جامع پهنه بندی کشاورزی نقش موثری می توانند ایفا کنند.

مهندس مصطفایی در خصوص مهارت های یک ارتباط مناسب توضیحاتی ارائه دادند وی در ادامه در خصوص تکنیک های تسهیلگری شامل تکنیک داستان سرایی، تکنیک درخت مشکل - درخت هدف، تکنیک استخوان ماهی و تکنیک 5 w توضیحاتی را ارائه نمودند. 

در ادامه  مهندس نعمتی در خصوص الزام بیمه محصولات کشاورزی برای حمایت از تولیدکننده ها توضیحاتی را بیان نمودند. 

در این جلسه مهندس بردبار در خصوص پلاک گذاری تراکتور، تسهیلات خط اعتباری مکانیزاسیون و سوخت ماشین آلات کشاورزی  و مهندس منوری در خصوص هویت گذاری دام توضیحاتی را بیان نمودند.